2008-04-10

"Z ortografią za pan brat"

Dnia 3 kwietnia 2008 roku w Szkole Podstawowej w Uciechowie odbyła się VII edycja Międzygminnego Konkursu Ortograficznego Klas III "Z Ortografią Za Pan Brat".

W konkursie wzięło udział 19 uczestników z 14 szkół powiatu dzierżoniowskiego. Zadania konkursowe obejmowały: pisanie ze słuchu, wpisywanie wyrazów spełniających określone zasady ortograficzne i rozwiązywanie rebusów oraz uzasadnienie pisowni wyrazów.

Komisja konkursowa w składzie wyłoniła następujących laureatów. I miejsce zajął Jakub Horbaczyk (Sp Nr 10 W Bielawie), II miejsce przypadło - Malwinie Joachiniak (Sp Nr 1 W Bielawie) natomiast III miejsce zajęli: Nina Stojanowska (Sp Nr 5 W Dzierżoniowie) oraz Filip Koselski (Sp W Tuszynie)

Laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody książkowe ufundowane przez Gminę Dzierżoniów.