2016-11-08

Bukowińskie Spotkania wyróżnione!

Już po raz V Telewizja Sudecka była organizatorem Plebiscytu Gospodarczego "Sudeckie Kryształy". Gala finałowa konkursu odbyła się 4 listopada w Zamku na Skale w Trzebieszowicach.

Plebiscyt "Sudeckie Kryształy" pozwala wyróżnić - spośród wielu działających w naszym regionie firm, instytucji, stowarzyszeń i organizacji - te, które odniosły sukces i są dla innych przykładem sprawności działania, wzorem solidności i rzetelności.

Miło nam poinformować, że w kategorii "Najlepsza impreza promująca region" wyróżnienie otrzymał współorganizowany przez naszą gminę Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Bukowińskie Spotkania" - wyjątkowe przedsięwzięcie promujące kulturę Bukowiny. W tegorocznej edycji festiwalu uczestniczyli reprezentanci wielu bukowińskich nacji i różnorodnych nurtów folkloru. Odwiedziły nas zespoły folklorystyczne z Mołdawii, Rumunii, Ukrainy, Węgier i Polski.

Wyróżnienie podczas uroczystej gali odebrał Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski.

Cieszymy się, że "Bukowińskie Spotkania" zostały docenione w tak prestiżowym plebiscycie i już teraz pracujemy nad kolejną edycją wydarzenia.