Zakończenie remontu Domku Myśliwskiego coraz bliżej

2016-10-19

Zakończenie remontu Domku Myśliwskiego coraz bliżej

Trwa przebudowa Domku Myśliwskiego w Jodłowniku. Prace prowadzone są w drugiej części budynku, w której powstaną trzy ogólnodostępne sale wraz z zapleczem sanitarnym.

Do tej pory postawiono nowe ścianki działowe oraz wymieniono instalacje wodno-kanalizacyjne, elektryczne i grzewcze. Wykonana została również izolacja pozioma metodą podcinki z wykorzystaniem technologii austriackiej firmy PRINZ. Podcięcie murów gwarantuje natychmiastowe odcięcie kapilarnego podciągania wody gruntowej, co w efekcie prowadzi do ich samoczynnego wyschnięcia.

Inwestycja jest kontynuacją projektu pn. "Przebudowa Domku Myśliwskiego w Jodłowniku w celu utworzenia bazy turystyki aktywnej", który realizowany był w roku 2011.

Gmina Dzierżoniów pozyskała na ten cel dofinansowanie w wysokości 30 000 zł w ramach konkursu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi" w 2016 r. W dniu 4 lipca 2016 r. pomiędzy naszą gminą a Województwem Dolnośląskim została podpisana umowa o udzielenie pomocy finansowej.

Planowany termin zakończenia zadania to listopad 2016 r.