Liderki z Dolnego Śląska spotkały się na XII Forum Kobiet

2016-10-18

Liderki z Dolnego Śląska spotkały się na XII Forum Kobiet

"Od kreatywności do innowacji" - to hasło XII Dolnośląskiego Forum Kobiet, które odbyło się 13 października we Wrocławiu. W spotkaniu wzięło udział ponad 300 kobiet z całego Dolnego Śląska, w tym delegacja lokalnych liderek z terenu gminy Dzierżoniów. Mieszkankom naszej gminy towarzyszyła Zastępca Wójta Jolanta Zarzeka.

Głównym założeniem przedsięwzięcia organizowanego przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu była prezentacja sukcesów i osiągnięć aktywnych kobiet z terenów wiejskich Dolnego Śląska w sferze społecznej, gospodarczej i kulturalnej.

Spotkanie jak co roku było również doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk. Podczas forum podsumowano dwa konkursy: "Najaktywniejszy lider pracujący na rzecz społeczności wiejskiej" oraz "Agroliga 2016". Przy tej okazji wspomniano sukces mieszkańców naszej gminy - Sylwii i Krzysztofa Ostrowskich, którzy w ubiegłorocznej edycji konkursu "Agroliga" zdobyli tytuł Wicemistrza Krajowego w kategorii "Rolnicy".

Uczestniczki forum wysłuchały też kilku prelekcji i wykładów. O "Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich" opowiedziała Izabela Michniewicz z DODR-u. Z kolei dr inż. Barbara Szczepańska w swoim wystąpieniu o "Przenikaniu innowacji na obszary wiejskie" radziła paniom, jak mogą rozwijać w sobie kreatywność. Swoimi doświadczeniami i przepisami na sukces podzieliły się także: dr Ewelina Rozpędowska - prezes Stowarzyszenia Kaczawskiego, Malwina Pasternak - właścicielka serowarni oraz Martyna Ostaszewska - sołtys Rościsławic.

Imprezie towarzyszyły występy zespołu folklorystycznego "AleBabki" z solistką Karoliną Sokołowską, prezentacja strojów dolnośląskich i kiermasz produktów regionalnych.