Zapraszamy na podsumowanie projektu "Teatr wiecznie żywy"

2016-10-13

Zapraszamy na podsumowanie projektu "Teatr wiecznie żywy"

"Teatr wiecznie żywy" to projekt realizowany przy wsparciu gminy Dzierżoniów w ramach zadania publicznego: kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Projekt miał na celu aktywizację mieszkańców terenów leżących u podnóża Gór Sowich poprzez odtworzenie historii alternatywnego teatru działającego niegdyś w Ostroszowicach.

W projekcie wzięli udział uczestnicy z terenu gminy Dzierżoniów (z naciskiem na miejscowość Ostroszowice) - młodzież i seniorzy, którzy wspólnie na nowo "odkrywali" teatr Pawła Basa.

Celem projektu była i jest reaktywacja teatru. Chcemy zachęcić do współpracy wszystkich, którzy niegdyś pracowali w teatrze, jak również tych, którzy chcą zaangażować się w jego odbudowę i poznać jego historię. Wspólnie zajęliśmy się wyszukiwaniem archiwalnych materiałów dot. teatru. Podczas trwania projektu zbieraliśmy zdjęcia, plakaty i materiały, z których przygotowana została wystawa.

Zebrane materiały zostaną zaprezentowane podczas podsumowania projektu 14 października o godz. 18:30 na Sali Wiejskiej w Ostroszowicach. Tam też chcemy wspominać historię teatru, pokazać materiały archiwalne i przygotowywaną wystawę.

Projekt ten jest również wstępem do realizacji szerszego przedsięwzięcia, jakim będzie spektakl teatralny i powołanie na nowo teatru działającego niegdyś w Ostroszowicach.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy.

Fundacja Rozwoju Kultury, Sztuki i Edukacji "Otwórz Drzwi"

Zapraszamy na podsumowanie projektu Teatr wiecznie żywy