2016-09-30

Wyjątkowe warsztaty na Wyspie Koni

Fundacja Rozwoju Kultury, Sztuki i Edukacji "Otwórz Drzwi" i gmina Dzierżoniów zapraszają na wyjątkowe zajęcia, których celem jest promowanie zdrowego i trzeźwego stylu życia.

Pierwsze z działań to warsztaty "Trzeźwe rodziny, szczęśliwe dzieci". Spotkanie odbędzie się w sobotę 1 października o godzinie 9:00 na Wyspie Koni przy ul. Polnej 15 w Ostroszowicach. Jego celem jest promowanie zdrowego i trzeźwego stylu życia wśród mieszkańców gminy Dzierżoniów.

Zajęcia będą się odbywały w trzech grupach wiekowych: klasy I - III szkoły podstawowej, klasy IV - VI szkoły podstawowej i gimnazjum. W czasie spotkania będą również prowadzone warsztaty dla rodziców.

W ramach warsztatów przewidziane są: zajęcia profilaktyczne, obserwacja i doświadczanie co w relacjach z człowiekiem czują i rozumieją konie, zajęcia z komunikacji bez przemocy, zajęcia z Horse Academy, warsztaty ze zdrowego odżywiania, zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży, 2-godzinne warsztaty dla rodziców dotyczące zdrowego stylu życia i wiele innych.

Kolejne działanie realizowane przez Fundację Rozwoju Kultury, Sztuki i Edukacji "Otwórz Drzwi" to piknik zorganizowany w ramach zadania pn. "Nie zaciemniaj kolorów życia". Odbędzie się on w niedzielę 2 października o godz. 13:00 na Wyspie Koni w Ostroszowicach.

Projekt przeznaczony jest dla mieszkańców gminy Dzierżoniów, ze szczególnym uwzględnieniem młodych ludzi. Ma na celu przede wszystkim zwalczanie narkomanii oraz pokazanie, że życie jest piękne i pełne kolorów, a także że nie warto się odurzać, by docenić jego wartość.

Podczas pikniku będzie działał mobilny punkt konsultacyjno-informacyjny prowadzony przez specjalistkę terapii uzależnień, wieloletnią terapeutkę w ośrodku Monar.

W czasie festynu będą też dostępne różne ciekawe stoiska, między innymi stanowisko teatru pantomimy, ceramiki, baniek mydlanych czy ścianki wspinaczkowej. Będzie również stoisko z pierwszą pomocą, w tym pierwszą pomocą w przypadku zatrucia dopalaczami bądź narkotykami. W przygotowywaniu stoisk promujących zdrowy styl życia, sport i kulturę będzie uczestniczyła młodzież w ramach 12-godzinnego programu liderów młodzieżowych.

Wszystko po to, by pokazać, że kolory życia są jasne i nie warto ich zaciemniać.

Oba projekty są współfinansowane ze środków gminy Dzierżoniów.

Zapraszamy!

Wyjątkowe warsztaty na Wyspie KoniWyjątkowe warsztaty na Wyspie Koni