2008-03-05

Zawody sportowe w tenisie stołowym

28 lutego 2008 r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej odbyły się zawody o mistrzostwo miasta i gminy Dzierżoniów w tenisie stołowym.

W zmaganiach sportowych szkoły zdobyły następujące miejsca: Dziewczęta:

1. Szkoła Podstawowa w Tuszynie
  2. Szkoła Podstawowa nr 5 w Dzierżoniowie
  3. Szkoła Podstawowa nr 9 w Dzierżoniowie
  4. Szkoła Podstawowa w Uciechowie
  5. Szkoła Podstawowa w Piławie Dolnej
Chłopcy:
  1. Szkoła Podstawowa nr 5 w Dzierżoniowie
  2. Szkoła Podstawowa w Tuszynie
  3. Szkoła Podstawowa nr 9 w Dzierżoniowie
  4. Szkoła Podstawowa w Uciechowie
  5. Szkoła Podstawowa w Piławie Dolnej
Szkoła z Tuszyna i i SP 5 w Dzierżoniowie awansowały do rozgrywek powiatowych, które odbędą się w Olesznej.

Szkoły gminy Dzierżoniów reprezentowali uczniowie: Tuszyn: Klaudia Kierszko, Agnieszka Bieleniewicz, Damian Baran, Adrian Kornecki, Uciechów: Anna Fleszer, Aleksandra Klauza, Dariusz Olejniczak, Szymon Rowiecki, Piława Dolna: Magda Kotowicz, Natalia Majewska, Zagała Jakub, Adam Morawski.

Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Dzierżoniowie oraz Uczniowski Klub Sportowy "Olimp" w Piławie Dolnej.

Krzysztof Twardak