2007-02-02

Akcja Zima

Dwie firmy wyłonione w przetargu dbają o drogi gminne podczas tegorocznego sezonu zimowego 2006/2007.

Akcja Zima przeprowadzana jest na zasadzie pogotowia. W urzędzie gminy Dzierżoniów są prowadzone dyżury. Zgłoszenia o utrudnieniach w przejeździe przyjmują pracownicy urzędu, następnie przekazują informację wykonawcy prac i koordynują przywracanie właściwego stanu dróg. Od 25 stycznia drogowcy mają pełne ręce roboty. Śnieg z dróg gminnych zaczęli odgarniać w czwartek rano, a w piątek kontynuowali prace i poprawiali przysypane w nocy odcinki. Najwięcej zgłoszeń urząd odebrał z Ostroszowic, Owiesna, Myśliszowa i Jodłownika. Przypominamy numer telefonu, pod którymi pracownicy urzędu czekają na informacje (74) 831 66 76, (74) 831 82 30.