2008-02-14

Jak impreza to tylko w Mościsku

Dnia 03 lutego 2008 r. Rada Sołecka wspólnie z radnymi z Mościska zorganizowała wspaniałą uroczystość w sali wiejskiej poświęconą naszym SENIOROM.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 12:30 sumą celebrowaną przez ks. Zdzisława Pienio w miejscowym kościele odprawioną w intencji dostojnych seniorów. Po zakończonym nabożeństwie wszyscy przeszli do świetlicy na wspólne spotkanie.

Sołtys Michał Burban powitał zaproszonych gości tj. p. Senatora Stanisława Jurcewicza, p. Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego z małżonką, przewodniczącego Rady Gminy p. Jana Adama Maka, sekretarza gminy Ryszarda Brzeskiego, księdza proboszcza Zdzisława Pienio, p. Dyrektor ZSzP w Mościsku Dorotę Furtak, dyrektora Biblioteki Gminnej p. Grzegorza Domagałę oraz przybyłych SENIORÓW i zaprosił wszystkich na wspólny poczęstunek.

Na przystrojonych stołach znalazły się napoje, gorące potrawy, zimne przekąski, różnorodne ciasta - wszystko własnego wyrobu i wypieku.

Po obiedzie, w dalszej części spotkania, zabrał głos radny Grzegorz Powązka. Podziękował sponsorom i wszystkim osobom, które zaangażowały się , by przygotować te uroczystość, a dostojnym seniorom złożył najserdeczniejsze życzenia. Następnie zabrał głos p. Senator Stanisław Jurcewicz i wójt p. Marek Chmielewski, który zwrócił uwagę na szczególną rolę integracji społeczeństwa wsi Mościsko i Nowizny. Bardzo wzruszającym momentem było przybycie pp. Ignacego i Zofii Zielińskich, którzy obchodzili 68 rocznicę wspólnego pożycia małżeńskiego. Dostojnym jubilatom wójt wręczył okolicznościowe dyplomy i bukiet kwiatów. Wszyscy zebrani zaśpiewali im "Sto lat".

Dyrektor Biblioteki Gminnej Grzegorz Domagała przygotował nagrody w postaci książek, które wręczono najlepszym czytelnikom - seniorom.

Nie sposób było obejść się bez występów dzieci z ZSzP w Mościsku. Tym razem uczniowie kl. III z wdziękiem , jak prawdziwi artyści, profesjonalnie odegrali inscenizację pt. "Dzieci w czerwonych czapeczkach" i zatańczyły rock-rolla. Wszystkim popisy dzieci bardzo się podobały.

Dalsza część spotkania trwała do późnych godzin wieczornych. Tańce i wspólne śpiewanie piosenek biesiadnych wprawiło wszystkich w doskonały nastrój.

Emeryci podziękowali organizatorom za to, że o nich pamiętają, za chwile wzruszeń i za iście królewski poczęstunek.