2016-09-19

Wrześniowa narada sołtysów

Informacja na temat afrykańskiego pomoru świń (ASF) oraz uboju na użytek własny była głównym tematem wrześniowej narady sołtysów z terenu gminy Dzierżoniów. Spotkanie odbyło się we wtorek 13 września w sali narad Urzędu Gminy.

W posiedzeniu wziął udział Powiatowy Lekarz Weterynarii Czesław Barwicki, który przypomniał o warunkach prowadzenia uboju zwierząt na użytek własny, ze szczególnym uwzględnieniem uboju trzody chlewnej. Przybliżył również wymogi, jakie muszą być spełnione przy produkcji mięsa. Zasady te zostały określone w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 21 października 2010 r.

Kolejnym tematem narady były tegoroczne Dożynki Gminy Dzierżoniów, które odbyły się 28 sierpnia we Włókach. O szczegółach związanych z organizacją wydarzenia opowiedział kierownik Referatu Oświaty, Sportu i Turystyki Adam Wolniak.

Podczas spotkania ustalono także harmonogram zebrań wiejskich, podczas których przyjmowane będą wnioski zawierające listę zadań do realizacji w ramach funduszu sołeckiego na rok 2017.

W załączeniu terminarz zebrań wiejskich w gminie Dzierżoniów.

Wrześniowa narada sołtysówWrześniowa narada sołtysów