Wieniec z Myśliszowa najpiękniejszy w powiecie dzierżoniowskim

2016-09-01

Wieniec z Myśliszowa najpiękniejszy w powiecie dzierżoniowskim

Wieniec wykonany przez sołectwo Myśliszów zwyciężył w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy w powiecie dzierżoniowskim. Konkurs został rozstrzygnięty podczas wyjazdowej sesji Rady Powiatu 30 sierpnia w Dobrocinie.

Do konkursu zostało zgłoszonych pięć wieńców. Wszystkie obejrzało jury w składzie: Alicja Hromada, Wiesław Jasiński i Beata Stefańczyk.

Drugie miejsce i 300 zł przypadło sołectwu Oleszna, a trzecie - sołectwu Piława Dolna (nagroda w wysokości 200 zł). Wyróżnienia za udział w konkursie odebrały natomiast sołectwa Uciechów i Tuszyn.

Myśliszów oprócz 400 zł nagrody otrzymał prawo reprezentowania powiatu na Dożynkach Wojewódzkich 4 września w Krzyżowej.

To już kolejny sukces wieńca z naszej gminy. W ubiegłym roku za najpiękniejszy w powiecie uznano wieniec z Tuszyna.

Sołectwom biorącym udział w konkursie dziękujemy za zaangażowanie i serdecznie gratulujemy!

Wieniec Sołectwa MyśliszówWieniec Sołectwa Piława DolnaWieniec Sołectwa TuszynWieniec Sołectwa Uciechów