2016-08-19

Wizyta u czeskich partnerów

Współpraca na szczeblu międzynarodowym i wspólne pozyskiwanie środków z funduszy europejskich były głównymi tematami wizyty delegacji gminy Dzierżoniów w zaprzyjaźnionej czeskiej gminie Dolni Cermna. W Czechach gościliśmy w dniach 12 - 14 sierpnia na zaproszenie starosty Petra Helekala.

Była to kolejna już wizyta w ramach partnerstwa obu gmin. Tym razem okazją do rozmów był udział w obchodach Dnia Sąsiada. Gminę Dzierżoniów reprezentowała 27-osobowa delegacja, w tym Przewodniczący Rady Gminy Grzegorz Powązka, Wójt Marek Chmielewski oraz Skarbnik Gminy Agnieszka Hul.

Jedną z atrakcji wydarzenia była sportowa rywalizacja delegacji z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Ukrainy. Wszystkie drużyny wykazały się ambicją i wolą walki. Duży sukces odnieśli przedstawiciele naszej gminy - zwyciężyli w turnieju siatkówki plażowej, a także zajęli dwa pierwsze miejsca w rozgrywkach tenisa stołowego. Zmagania piłkarskie zakończyli natomiast na 6 miejscu.

Wiele emocji wzbudziły także zawody strażackie, w których udział wzięli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mościsku pod dowództwem komendanta gminnego OSP Krzysztofa Kota.

Z delegacjami gmin czeskich, słowackich, węgierskich i ukraińskich spotkaliśmy się przede wszystkim po to, aby porozmawiać o współpracy i podzielić się własnymi doświadczeniami. Rozmowy dotyczyły m.in. wspólnego pozyskiwania środków unijnych z programów takich jak Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki czy przedsięwzięć realizowanych w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

Wizyta u czeskich partnerówWizyta u czeskich partnerówWizyta u czeskich partnerówWizyta u czeskich partnerówWizyta u czeskich partnerówWizyta u czeskich partnerówWizyta u czeskich partnerów