2007-02-02

Dzień Seniora w Mościsku

Dzień Seniora zgromadził 28 stycznia w sali wiejskiej w Mościsku blisko 70 osób. Dla swoich dziadków występowały na scenie dzieci z tamtejszego zespołu szkolno-przedszkolnego.

Młodzi artyści ze szkoły podstawowej wystawili współczesną wersję bajki o smoku wawelskim, a przedszkolaki urocze jasełka. Najlepsi czytelnicy gminnej biblioteki otrzymali nagrody książkowe. Najwięcej książek przeczytały: Janina Pytel, Janina Sota, Janina Frąckowiak, Jadwiga Stopa, Monika Sulewska, Stanisława Filozof, Irena Murgas i Stanisława Słapa.

Pasjonują mnie biografie, choć lubię też książki historyczne – przyznała Stanisława Filozof, która przez wiele lat była dyrektorką szkoły w Mościsku. Choć na liście wyróżnionych czytelników zabrakło panów, mężczyźni wyraźnie nadrabiali w tańcu. Zabawa zainicjowana śpiewaniem kolęd przy akompaniamencie bielawskiego zespołu muzycznego potrwała do późnego wieczoru. Dzień Seniora w Mościsku ma wieloletnią tradycję. W tym roku postanowili ją kontynuować radni Edyta Mulka-Gonera i Grzegorz Powązka.

Zapraszaliśmy mieszkańców osobiście. W ubiegłym roku Dnia Seniora w Mościsku nie było, a ludzie oczekują, że zatroszczymy się o życie kulturalne. Takie spotkania są dla nich bardzo ważne, dlatego już 17 lutego planujemy zabawę karnawałową – powiedział Grzegorz Powązka. W organizacji styczniowej imprezy wsparł młodych radnych Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów.