Kolejny etap współpracy z gminą Cekcyn

2016-06-29

Kolejny etap współpracy z gminą Cekcyn

W dniach 25 - 27 czerwca gminę Dzierżoniów odwiedziła delegacja z partnerskiej gminy Cekcyn. Grupa młodzieży związana z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Cekcynie przyjechała na zaproszenie Młodzieżowej Rady Gminy Dzierżoniów.

Pierwszego dnia swojej trzydniowej wizyty nasi goście wzięli udział w pikniku zorganizowanym przez Młodzieżową Radę Gminy, Stowarzyszenie "Aktywuj Młodzież" oraz Radę Sołecką wsi Jodłownik.

Impreza miała charakter profilaktyczny. Jej głównym zadaniem było zaprezentowanie ciekawych form spędzania czasu wolnego z dala od alkoholu i innych używek. W programie festynu były m.in.: maraton "Biegnijmy po lato", konkurs plastyczny na hasło antyalkoholowe, turniej piłki siatkowej oraz dmuchane zamki i pyszne smakołyki. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane przez gminę Dzierżoniów.

W niedzielę nasi goście udali się na wycieczkę w Góry Sowie. Piękne widoki zrobiły na nich ogromne wrażenie. Po obiedzie uczestniczyli w zajęciach, które przygotowała dla nich Małgorzata Zabuska z "Wyspy Koni" w Ostroszowicach. Warsztaty z końmi na pewno na długo pozostaną w ich pamięci. Drugi dzień wizyty zakończyło spotkanie w agroturystyce "Forteca" w Uciechowie.

Z kolei w poniedziałek 27 czerwca delegacja z gminy Cekcyn wzięła udział w III sesji Młodzieżowej Rady Gminy Dzierżoniów. W trakcie obrad wójt Marek Chmielewski przedstawił zebranym podstawowe informacje na temat gminy, jej walorów i najważniejszych inicjatyw mieszkańców. Radni przyjęli także uchwałę w sprawie współpracy młodzieży z gminy Dzierżoniów z ich rówieśnikami z gminy Cekcyn.

Po sesji nasi goście wraz z wójtem Markiem Chmielewskim i przedstawicielami Młodzieżowej Rady Gminy udali się na wycieczkę po najważniejszych zabytkach i atrakcjach Dzierżoniowa.

Już wkrótce z podobną wizytą do Cekcyna udadzą się młodzi mieszkańcy gminy Dzierżoniów. Będzie to kolejny etap naszej współpracy, a także dobra okazja do lepszego poznania się, wymiany doświadczeń i dobrych praktyk.