2016-06-29

Odwiedziny u czeskich partnerów

Na zaproszenie Starosty Petra Helekala w dniach 24 - 26 czerwca delegacja gminy Dzierżoniów z wójtem Markiem Chmielewskim na czele gościła w zaprzyjaźnionej czeskiej gminie Dolni Cermna. Okazją do kolejnego spotkania była XXVIII edycja międzynarodowego festiwalu folklorystycznego "Cermenske Slavnosti".

W festiwalu wzięły udział zespoły m.in. z Łotwy, Chorwacji, Czech oraz Korei Południowej. Każdy z zespołów miał w swoim repertuarze utwory ludowe i narodowe.

Podczas wizyty delegacja gminy Dzierżoniów rozmawiała również ze swoimi czeskimi partnerami na temat dalszej współpracy - m.in. w zakresie kultury, edukacji i turystyki.

Rozmowy dotyczyły także wspólnego pozyskiwania środków unijnych z programów takich jak Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki czy przedsięwzięć realizowanych w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

Odwiedziny u czeskich partnerówOdwiedziny u czeskich partnerówOdwiedziny u czeskich partnerów