Kolejne sukcesy Sylwii i Krzysztofa Ostrowskich

2016-06-17

Kolejne sukcesy Sylwii i Krzysztofa Ostrowskich

Sylwia i Krzysztof Ostrowscy, właściciele gospodarstwa rolnego z Dobrocina, zostali pierwszymi krajowymi wicemistrzami konkursu "AgroLiga 2015" w kategorii "Rolnicy"!

Wyróżnienia i gratulacje laureatom wręczył Prezydent RP Andrzej Duda podczas gali, która odbyła się we wtorek 14 czerwca w ogrodach Pałacu Prezydenckiego.

W uroczystości państwu Ostrowskim towarzyszyli: Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, Z-ca Dyrektora Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu Bożena Maziarska, a także sołtys Dobrocina Grażyna Ziernik oraz Józef Ostrowski.

Konkurs AgroLiga organizowany jest od ponad 20 lat. Nagradza i promuje najlepszych polskich rolników oraz najlepsze firmy z branży rolno-spożywczej. Celem konkursu jest wyłonienie Mistrzów Krajowych AgroLigi w kategoriach "Rolnicy" i "Firmy". Konkurs przebiega w dwóch etapach: wojewódzkim i krajowym.

Państwo Ostrowscy odebrali listy gratulacyjne od Prezydenta, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także dyplomy od prezesów Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Agencji Rynku Rolnego.

To jednak nie koniec wyróżnień naszych mieszkańców. Tego samego dnia w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa Krzysztof Ostrowski odebrał odznakę honorową "Zasłużony dla Rolnictwa". Odznaczenie to nadawane jest za wybitne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju wsi i rynków rolnych.

Jesteśmy niezmiernie dumni z tak znaczących sukcesów mieszkańców naszej gminy. Serdecznie gratulujemy!