Młodzieżowa Rada coraz bardziej aktywna

2016-06-16

Młodzieżowa Rada coraz bardziej aktywna

Młodzieżowa Rada Gminy Dzierżoniów nawiązała współpracę ze stowarzyszeniem Semper Avanti, dzięki któremu miała okazję brać udział w projekcie "Dolnośląski Mechanizm Partycypacji Młodzieży". W ramach przedsięwzięcia młodzi radni uczestniczyli w wielu ciekawych i rozwijających warsztatach.

Częścią projektu była także wizyta studyjna w Norwegii zorganizowana dla przedstawicieli dolnośląskich rad młodzieżowych i młodzieżowego sejmiku. Młodzieżową Radę Gminy Dzierżoniów reprezentowała tam radna Karolina Zielińska.

Uczestnicy wycieczki zapoznali się z działalnością takich organizacji jak Młodzieżowa Rada z Norwegii, harcerstwo czy Norweski Czerwony Krzyż. Do kraju wrócili zadowoleni i pełni inspiracji, a także z głową pełną pomysłów na wcielenie w życie elementów norweskiej polityki młodzieżowej.

Podsumowaniem projektu "Dolnośląski Mechanizm Partycypacji Młodzieży" było zorganizowane we Wrocławiu Forum 2.9., w którym wzięły udział radne Adrianna Polejańczyk oraz Karolina Zielińska.

Konferencja rozpoczęła się od prezentacji ekspertów, takich jak między innymi poseł Sławomir Piechota. Głos zabrały też przedstawicielki naszej gminy: Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka oraz pełnomocnik wójta ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi Monika Adamska-Tchoryk. W swoich wystąpieniach opisały proces i działania związane z powołaniem Młodzieżowej Rady Gminy Dzierżoniów, a także plan pracy Rady.

Forum zakończyło się warsztatami z Młodzieżowym Sejmikiem Województwa Dolnośląskiego. Podczas zajęć przedstawiciele rad tworzyli sieć kontaktów i plan rozwoju swoich organizacji. Nasi radni zaczerpnęli wiele ciekawych inspiracji, które - jak sami twierdzą - na pewno wykorzystają w przyszłości.

Młodzieżowa Rada coraz bardziej aktywnaMłodzieżowa Rada coraz bardziej aktywnaMłodzieżowa Rada coraz bardziej aktywna