2016-06-13

Jak ryby w wodzie - epizod siódmy

W piątek 10 czerwca na pływalni "AQUARIUS" już po raz siódmy odbyły się otwarte zawody pływackie szkół podstawowych o puchar Wójta Gminy Dzierżoniów. Organizatorami imprezy były Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku, gmina Dzierżoniów oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie.

Celem zawodów było doskonalenie umiejętności pływackich, promowanie zasad bezpiecznego pływania oraz popularyzacja tej dyscypliny wśród dzieci i młodzieży z gmin wiejskich, miejsko-wiejskich i miejskich.

W zawodach wzięli udział uczniowie z 6 szkół, z 2 powiatów i 2 gmin. Rywalizowano w 10 konkurencjach, w zależności od umiejętności i wieku.

Gminę Dzierżoniów reprezentowały: Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej, Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ostroszowicach, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie oraz Szkoła Podstawowa w Mościsku. W zawodach uczestniczyli także przedstawiciele gminy Stoszowice: Szkoła Podstawowa w Budzowie z filią w Przedborowej oraz Szkoła Podstawowa w Grodziszczu.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonali: dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku Dorota Furtak oraz dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielawie Marcin Rak.

Klasyfikacja końcowa zawodów

Na zakończenie zawodów odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców konkurencji indywidualnych i sztafet.

Puchar ufundowany przez Wójta Gminy Dzierżoniów za I miejsce w punktacji drużynowej otrzymała Szkoła Podstawowa w Mościsku.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy ukończenia zawodów i zapraszamy za rok!

Jak ryby w wodzie - epizod siódmyJak ryby w wodzie - epizod siódmyJak ryby w wodzie - epizod siódmyJak ryby w wodzie - epizod siódmyJak ryby w wodzie - epizod siódmy