2007-02-02

Atrakcje kulturalne w Ostroszowicach

Piątek 26 stycznia był dla mieszkańców Ostroszowic dniem pełnym atrakcji kulturalnych.

O godzinie 11.00 w tamtejszym zespole szkolno-przedszkolnym rozpoczęło się noworoczne spotkanie nauczycieli - emerytów i rencistów. To trzecia z cyklu corocznych imprez organizowanych przez dyrekcje gminnych placówek oświatowych. Dotychczas pracownicy lokalnej oświaty spotykali się w Piławie Dolnej i Tuszynie. Inicjatywa Małgorzaty Lis, dyrektor ZS-P w Piławie Dolnej, cieszy się wśród nich dużą popularnością.

Uczniowie ZS-P w Ostroszowicach zaprezentowali mieszkańcom okolicznych miejscowości jasełka. Przedstawienie kultywujące bożonarodzeniowe tradycje wystawili po mszy świętej w ostroszowickim kościele parafialnym pw. św. Jadwigi.