2008-01-04

Zabawa mikołajkowa

Na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy Radą Sołecką Jodłownika a Urzędem Gminy w Dzierżoniowie, w dniu 15 grudnia 2007 w Domku Myśliwskim w Jodłowniku odbyła się zabawa mikołajkowa dla dzieci z Jodłownika. W ramach funduszy w kwocie 200 zł uzyskanych z Urzędu Gminy, zostały zakupione słodycze i napoje na zabawę. Włączeni w organizację imprezy rodzice przygotowali ciasta, oraz gorące napoje .

Przygotowane i zabezpieczone ognisko było okazją do upieczenia kiełbasek , z czego skorzystały dzieci jak i przybyli licznie rodzice.

Pan Sołtys Ryszard Schneider sprezentował wspaniałe drzewko sosnowe, , która zostało przyozdobione przez dzieci ozdobami choinkowymi oraz lampkami. Część z tych ozdób dzieci wykonały samodzielnie. Była wspaniała zabawa wypełniona konkursami, które prowadziła Pani Bogusia Zawiślan mieszkanka Jodłownika a zawodowo nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 5 w Dzierżoniowie.. Obecni rodzice sprawowali opiekę nad bezpiecznym przebiegiem imprezy. Przybyły Mikołaj dokonał całorocznego rozliczenia zachowania dzieci . Rózg nie było - były za to słodkie nagrody. Dodatkową atrakcją było też uroczyste zapalenie oświetlenia świątecznego, które zakupiła rada Sołecka a jego montaż na dwóch dorodnych świerkach przed Domkiem Myśliwskim wykonali rodzice dzieci. Oświetlenie to będzie załączane w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Atmosfera zabawy była tak wspaniała, że dzieci zażyczyły sobie niebawem zabawy karnawałowej. Rada Sołecka Jodłownika będzie miała kolejne zadanie do zrealizowania….