2008-01-04

Spotkanie mikołajkowe

Na zaproszenie Sołectwa Dzikowiec i w porozumieniu Urzędu Gminy Nowa Ruda i Urzędu Gminy w Dzierżoniowie w dniu 11 grudnia 2007 odbyło się spotkanie mikołajkowe zorganizowane przez tamtejsze sołectwo na które zaproszone zostały dzieci z Jodłownika.

Zaproszenie to było odpowiedzią na propozycję Rady Sołeckiej z Jodłownika zgłoszonej na wyjazdowym posiedzeniu Stowarzyszenia Turystycznego Gór Sowich , które odbyło się latem w Domku Myśliwskim w Jodłowniku. Intencją zaproszenia była integracja dzieci i młodzieży mieszkających w miejscowościach Gór Sowich. Dzięki życzliwości Wójta Gminy Dzierżoniów Pana Marka Chmielewskiego i Urzędu Gminy w Dzierżoniowie - która oddała do dyspozycji autokar a także dzięki uprzejmości Pani Urszuli Zając - dyrektorki Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ostroszowicach - która zapewniła opiekę dydaktyczno - wychowawczą , udało się zorganizować wyjazd dla większej grupy dzieci również z Ostroszowic. Dzieci miały okazje bawić się wspólnie z dziećmi z Dzikowca , był Mikołaj na saniach i Chinka. Każde dziecko otrzymało prezent. Był to bardzo miły gest ze strony Rady Sołeckiej z Dzikowca. Sołectwo Jodłownik planuje latem 2008 roku kolejna edycję Latawcowej Sowiostarady (półkoloni dla dzieci z Jodłownika), na która to imprezę planowane jest zaproszenie dzieci z jednego z sołectw gminy Nowa Ruda. Będzie to rewizyta i wspólnie spędzony czas. Rada Sołecka już teraz myśli jak uatrakcyjnić ten czas. Działania ta wpisują się w aktywizację Gór Sowich. Jest to główny cel Stowarzyszenia Turystycznego Gór Sowich, którego aktywnym członkiem jest Gmina Dzierżoniów. Poprzez aktywne uczestnictwo mieszkańców tego terenu w organizację tego typu zajęć imprez i spotkań, udaje się pobudzić lokalne działanie dzięki czemu zostają nawiązywane nowe przyjaźnie pomiędzy dziećmi i dorosłymi. Dodatkowo tereny te staja się bliższe i bardziej znane dla samych mieszkających tu ludzi.