Wspólnie na rzecz promocji Gór Sowich

2016-04-22

Wspólnie na rzecz promocji Gór Sowich

Powołanie Lokalnej Organizacji Turystycznej w Górach Sowich było głównym celem czwartkowego spotkania przedsiębiorców, samorządowców i pasjonatów turystyki. Inicjatorem spotkania, które odbyło się w Centrum Kultury w Pieszycach był Zarząd Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich.

Lokalna organizacja turystyczna (LOT) będzie platformą współpracy samorządu terytorialnego i lokalnej branży turystycznej w zakresie promocji turystycznej regionu Gór Sowich.

Jej głównym zadaniem będzie kreowanie i wspieranie lokalnych produktów turystycznych, podniesienie konkurencyjności i wzmocnienie atrakcyjności oferty turystycznej naszego regionu, a także aktywizacja partnerów społecznych i gospodarczych na rzecz rozwoju turystyki.

Prezesem Lokalnej Organizacji Turystycznej Góry Sowie została Małgorzata Zabuska, właścicielka Wyspy Koni w Ostroszowicach.

Wspólnie na rzecz promocji Gór SowichWspólnie na rzecz promocji Gór SowichWspólnie na rzecz promocji Gór SowichWspólnie na rzecz promocji Gór Sowich