Przebieg programu Rodzina 500+ w gminie Dzierżoniów

2016-04-15

Przebieg programu Rodzina 500+ w gminie Dzierżoniów

W okresie od 1 do 13 kwietnia 2016 r. do Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów wpłynęło 418 wniosków o świadczenie wychowawcze w ramach programu "Rodzina 500 plus". 85 wniosków złożono drogą elektroniczną.

Dzięki dobrej organizacji przyjmowanie wniosków odbywa się płynnie. Pomimo założeń programu, według których na wydanie decyzji i wypłatę świadczenia urzędnicy mają trzy miesiące, pracownicy OPS Gminy Dzierżoniów robią to na bieżąco i pierwsze decyzje trafiły już do rąk wnioskodawców.

Pierwsze pieniądze zostały wypłacone 11 kwietnia, a do 14 kwietnia wypłacono świadczenia wychowawcze na kwotę 20 000,00 zł. Kolejne wypłaty planuje się w najbliższych dniach.

Szacunkowa liczba dzieci mieszkających na terenie naszej gminy, na które przysługuje świadczenie wynosi około 1 000.

Jednocześnie przypominamy, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy, w okresie od 1 do 30 kwietnia 2016 r. wnioski można składać w pokoju nr 216 (I piętro) Urzędu Gminy Dzierżoniów przy ul. Piastowskiej 1 w godzinach 7:30 - 18:00.