2016-04-11

Wizyta studentów z Chin we Włókach

W czwartek 7 kwietnia do Włók przyjechała delegacja 7 studentów z Chin oraz 12 studentów z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Celem ich wizyty było dokonanie inwentaryzacji zasobów sołectwa Włóki pod kątem architektury krajobrazu.

Przybyłych gości powitał sołtys Włók Marcin Pięt, który przybliżył najważniejsze informacje dotyczące miejscowości.

Najistotniejszym elementem wizyty było jednak opracowanie koncepcji zagospodarowania gnejsów we Włókach. W tym celu studenci zostali podzieleni na grupy i wraz z opiekunem dydaktycznym udali się w teren.

W czerwcu koncepcje zostaną zaprezentowane mieszkańcom Włók. Najlepszy projekt zostanie wdrożony do realizacji.

Wizyta studentów z Chin we WłókachWizyta studentów z Chin we WłókachWizyta studentów z Chin we WłókachWizyta studentów z Chin we WłókachWizyta studentów z Chin we Włókach