2016-04-07

Ostroszowickie zmagania z ortografią

18 marca już po raz dziewiętnasty uczniowie szkół z gminy Dzierżoniów walczyli o tytuł Mistrza Ortografii. Konkurs składał się z dyktanda oraz zadań mających na celu wykazanie się znajomością zasad ortografii i ich praktycznego wykorzystania.

Wyniki XIX Gminnego Konkursu Ortograficznego przedstawiają się następująco:

• najlepszy w rywalizacji okazał się Remigiusz Siębor z ZS-P w Ostroszowicach (opiekun - Alicja Najwer),
  • drugie miejsce przypadło Wiktorii Kocoń z ZS-P w Ostroszowicach (opiekun - Alicja Najwer),
  • na trzecim miejscu uplasowała się Antonina Gendasz z ZS-P w Piławie Dolnej (opiekun - Jacek Dzwolak).

Wyróżniono także Maję Kielarską z ZS-P w Piławie Dolnej (opiekun - Jacek Dzwolak). Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Laureatom wręczono dyplomy uznania i nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Dzierżoniów.

Mali znawcy ortografii, laureaci wcześniejszych gminnych i miejskich konkursów, rywalizowali następnie o tytuł "Mistrza Ortografii" w zmaganiach międzygminnych w dniu 30 marca 2016 r.

Do współzawodnictwa stanęło 16 uczniów z 11 szkół. Zmierzyli się oni z trudnymi zadaniami ortograficznymi. Komisja konkursowa wytypowała najlepszych z najlepszych.

• "Mistrzem Ortografii" został Remigiusz Siębor z ZS-P w Ostroszowicach (opiekun - Alicja Najwer),
  • drugie miejsce zajął Szymon Ptak z SP nr 7 w Bielawie (opiekun - Dorota Domagała)
  • na trzecim uplasował się Jarosław Duda z SP nr 5 w Dzierżoniowie (opiekun - Beata Kaszczuk),
  • wyróżniono także Rafała Balowskiego z SP nr 9 w Dzierżoniowie (opiekun - Grażyna Duda)
  • oraz Adriana Kochmana z SP nr 6 w Dzierżoniowie (opiekun - Iwona Kurzeja).

Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego, który nagrody wręczył osobiście. Opiekunom dzieci za trud włożony w ich przygotowanie do obu konkursów wręczono podziękowania w formie dyplomów.

Nad atmosferą obu konkursów czuwała dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach Urszula Zając. Gminny etap konkursu poprowadziła Elżbieta Szczepańska, a etap międzygminny Elżbieta Juziuk-Janicka, która oba konkursy przygotowała.

Organizator konkursu składa serdeczne podziękowania panu Wójtowi za ufundowanie nagród oraz Radzie Rodziców i wszystkim innym osobom, które pomogły w przygotowaniu konkursu.

Laureaci i uczestnicy Gminnego Konkursu OrtograficznegoLaureaci Międzygminnego Konkursu OrtograficznegoUczestnicy Międzygminnego Konkursu Ortograficznego