2016-03-16

Jarmark Wielkanocny w Gogolinie

W niedzielę 13 marca 2016 r. przedstawicielki Koła Gospodyń Domowych z Mościska: Maria Prasał, Teresa Chrobak, Danuta Martowłos, Monika Zielińska i Anna Szczepaniak reprezentowały gminę Dzierżoniów na Jarmarku Wielkanocnym w Gogolinie.

W dżdżysty poranek zostałyśmy ciepło przyjęte przez ekipę Hotelu "Karolinka". Po pysznym obiedzie, który jadłyśmy wraz z gośćmi z Czech, Słowacji i regionu Beskidu Żywieckiego, pojechałyśmy na Jarmark Wielkanocny, który obywał się w Hali Sportowej w Gogolinie.

Jak co roku wielką atrakcją jarmarku były wspaniałe stoły wielkanocne, a na nich świąteczne atrakcje kulinarne i ozdoby, wśród których królowały przepiękne kroszonki. Stoły zostały przygotowane przez mieszkańców sołectw i dzielnic, eksponowano na nich m.in. dania zgłoszone do konkursu na najlepszą potrawę wielkanocną.

Ze stoiska KGD bardzo szybko znikały "Pasztet Prezesowej", "Szynka Lidera", babka szpinakowa z jajkiem, mazurek oraz jajeczka-kurczaczki, którymi zachwycały się zwłaszcza dzieci. Pobyt na Jarmarku umilały występy dzieci z przedszkoli i szkół gminy Gogolin oraz energiczna Młodzieżowa Orkiestra Dęta.

Dziękujemy za bardzo serdeczne przyjęcie
KGD Mościsko