Marcowa Kobieteria w góralskim klimacie

2016-03-08

Marcowa Kobieteria w góralskim klimacie

Już po raz siódmy aktywne kobiety z gminy Dzierżoniów spotkały się, aby wspólnie świętować Dzień Kobiet. Motywem przewodnim tegorocznej "Marcowej Kobieterii", która odbyła się 5 marca w Piławie Dolnej, był folklor góralski.

Organizatorki, czyli przedstawicielki Stowarzyszenia Piława Dolna, Zespołu Pieśni i Tańca Górali Czadeckich "Pojana" oraz zespołu Con Moto sprawiły, że kolejna edycja wydarzenia była równie wyjątkowa jak poprzednie. Panie zadbały o wystrój sali, pyszny poczęstunek i wyjątkową oprawę artystyczną.

Spotkanie swoją obecnością uświetniły przedstawicielki zaprzyjaźnionych organizacji i instytucji z powiatu dzierżoniowskiego.

Kobieteria jak co roku była okazją nie tylko do dobrej zabawy, ale także do integracji, która w przyszłości przełoży się na wspólną realizację wielu oddolnych inicjatyw i przedsięwzięć.

Serdecznie dziękujemy organizatorkom i już teraz zapraszamy na kolejną edycję "Marcowej Kobieterii", która w 2017 roku odbędzie się w Ostroszowicach.