motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2016-03-01

aktualności Gmina Dzierżoniów

23 lutego w Krosnowicach odbył się finał strefy wałbrzyskiej w tenisie stołowym chłopców. Uczniowie z Piławy Dolnej zakwalifikowali się do finału zdobywając tytuł mistrza powiatu na zawodach szkolnych w Olesznej.

Zawody rozgrywane były według przepisów Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Szkołę Podstawową im K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej reprezentowali Mikołaj Stodolica oraz Marcel Masłowski.

W rozgrywkach uczniowie z Piławy Dolnej ustąpili jedynie drużynie z Krosnowic, przegrywając w finale 2:3. Zdobywając tytuł wicemistrzowski Szkoła Podstawowa z Piławy wywalczyła awans do dalszych rozgrywek i będzie reprezentowała gminę Dzierżoniów oraz powiat dzierżoniowski 8 marca br. na mistrzostwach Dolnego Śląska w Brzegu Dolnym.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mikołaj Stodolica z Piławy Dolnej, wygrywając wszystkie swoje mecze. Gdyby zawody miały charakter indywidualny, zostałby on mistrzem strefy wałbrzyskiej na rok 2015/2016.

Zawody rozegrane zostały w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej koordynowanych przez Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk" we Wrocławiu.

Uczniowie z Piławy Dolnej wicemistrzami strefy wałbrzyskiej w tenisie stołowymUczniowie z Piławy Dolnej wicemistrzami strefy wałbrzyskiej w tenisie stołowymUczniowie z Piławy Dolnej wicemistrzami strefy wałbrzyskiej w tenisie stołowymUczniowie z Piławy Dolnej wicemistrzami strefy wałbrzyskiej w tenisie stołowymUczniowie z Piławy Dolnej wicemistrzami strefy wałbrzyskiej w tenisie stołowym