2016-02-23

I Konkurs Piosenki "b-moll"

Pomimo marnej pogody, niskiego ciśnienia i braku słońca 18 lutego na I Przeglądzie Piosenki stawiły się niemal wszystkie zakwalifikowane osoby. Dzięki ich głosom w bibliotece w Mościsku zrobiło się nie tylko słonecznie, ale i ciepło w sercach.

Wysłuchanie ponad 70 utworów było wielką przyjemnością. Bardzo wysoki poziom uczestników we wszystkich trzech kategoriach nie ułatwił pracy komisji. Ich długie dyskusje zaowocowały takimi wynikami:

kategoria - szkoły podstawowe
  • I miejsce: Zespól "Forte"
  • II miejsce: Ewelina Woźniak
  • III miejsce: Artur Droś
  • wyróżnienia: Zuzanna Kwiędacz, Natalia Minkina
    kategoria - szkoły gimnazjalne
  • I miejsce: Adrian Kroczak
  • II miejsce: Marta Kaczmarek
  • III miejsce: Kacper Siekirka
  • wyróżnienie: Wiktoria Macherzyńska
    kategoria - szkoły ponadgimnazjalne
  • I miejsce: Patrycja Czyżewska
  • II miejsce: Żaneta Kwiatek
  • III miejsce: Aleksandra Czop
  • wyróżnienie: Weronika Makowska

Rozśpiewany budynek przyciągał przez cały dzień wielu słuchaczy. Wszyscy mogli również odetchnąć i skorzystać z ciepłych napojów i poczęstunku. Prawdziwą gratką okazały się gorące gołąbki przygotowane przez Koło Gospodyń Domowych z Mościska. Ich zapach przyciągał jak magnez - znikały w szybkim tempie.

Laureaci przeglądu otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez organizatora - Bibliotekę Publiczną Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta. Wszyscy uczestnicy otrzymali również pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczyli członkowie jury oraz Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy nauczycielom, instruktorom i rodzicom za wsparcie i wszelką pomoc, jakiej udzielili młodym artystom w przygotowaniach do występu.

D.W.

I Konkurs Piosenki b-mollI Konkurs Piosenki b-mollI Konkurs Piosenki b-moll