III miejsce Szkoły Podstawowej w Mościsku

2015-12-15

III miejsce Szkoły Podstawowej w Mościsku

4 grudnia 2015r. w Zespole Szkół Publicznych w Grodziszczu już po raz dziewiąty odbył się Mikołajowy Międzypowiatowy Turniej Unihokeja. Celem organizacji zawodów była integracja uczniów sąsiadujących powiatów/gmin, popularyzacja unihokeja oraz propagowanie zasady "fair play".

Uroczystego otwarcia zawodów dokonali Wójt Gminy Stoszowice Paweł Gancarz i dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Grodziszczu Ewa Tymcio. W zawodach wzięło udział 6 drużyn. Gminę Dzierżoniów i powiat dzierżoniowski reprezentowały 3 drużyny:

• "Mikołaje z Piławy Dolnej" - Szkoła Podstawowa w Piławie Dolnej,
  • "Paczka z Ostroszowic" - Szkoła Podstawowa w Ostroszowicach,
  • "Elfy z Mościska" - Szkoła Podstawowa w Mościsku.

W pierwszej fazie turnieju mecze rozgrywane były w dwóch grupach systemem "każdy z każdym". Za wygrany mecz drużyny otrzymywały 2 punkty, za remis 1 punkt, za przegrany mecz 0 punktów. W fazie grupowej reprezentacja Mościska pierwszy mecz wygrała 4:3, a drugi zremisowała 3:3, co ostatecznie uplasowało drużynę na pierwszym miejscu w grupie A. W półfinale do pierwszej połowy wynik był remisowy, jednak po przerwie nastąpiła zmiana taktyki gry drużyny przeciwnej. Mecz zakończył się zwycięstwem 4:2 drużyny z Przedborowej. Natomiast w meczu o III miejsce, pokonując drużynę z Piławy Dolnej 5:2, reprezentacja Mościska zdobyła brązowy medal.

Szkołę Podstawową w Mościsku reprezentowali: Wiktoria Cicha, Nikola Słowikowska, Małgorzata Pisarewicz, Martyna Zielińska, Martyna Mudy, Aleksander Wilk, Michał Lewandowski, Damian Gulanowski, Kacper Krzyżak.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

• I miejsce - "Rudolfy Mikołaja z Grodziszcza" PSP w Grodziszczu
  • II miejsce - "Mikołaje z Przedborowej" filia SP w Budzowie
  • III miejsce - "Elfy z Mościska" SP w Mościsku
  • IV miejsce - "Mikołaje z Piławy Dolnej" SP w Piławie Dolnej
  • V miejsce - "Paczka z Ostroszowic" SP w Ostroszowicach
  • VI miejsce - "Rude Renifery z Grodziszcza" PSP w Grodziszczu

"Najskuteczniejszym Zawodnikiem" został Aleksander Wilk - strzelec 10 bramek, reprezentant szkoły w Mościsku.

Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy z rąk dyrektor ZSP w Grodziszczu Ewy Tymcio otrzymali symbolicznego słodkiego mikołaja, drużyny - pamiątkowe dyplomy, trzy pierwsze drużyny - medale, pamiątkowe puchary, a najskuteczniejsi zawodnicy pamiątkowe statuetki. Gratulujemy wyniku, życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem reprezentacji był nauczyciel wychowania fizycznego Grzegorz Różycki.

Opr. Grzegorz Różycki