Świąteczne Impresje Biblioteczne w Ostroszowicach

2015-12-03

Świąteczne Impresje Biblioteczne w Ostroszowicach

Pierwszy dzień grudnia rozpoczęliśmy spotkaniem grupy dzieci z trzeciej klasy wraz z Panią Alicją Najwer na warsztacie "Choinkowe cudeńka" z cyklu: Biblioteczne Impresje Świąteczne. Zajęcia prowadziła Pani Izabela Gawełek, która zainspirowała dzieci do twórczego działania.

Precyzyjne wycinanie serwetek z wybranym wzorem, szlifowanie drewnianych bombek papierem ściernym, wycinanie wybranych wzorów, nakładanie brokatu i sztucznego śniegu oraz suszenie dzieł tak niesamowicie zaangażowały dzieci, że nie wiadomo kiedy powstały przepiękne choinkowe cudeńka.

W podsumowaniu warsztatu dzieci używały samych pozytywnych przymiotników. Dzisiaj było "wesoło, fantastycznie, pięknie, super, ekstra, bombowo, kolorowo, świetnie, radośnie, przyjemnie, wyśmienicie, mega..." - wymyślały dzieci.

Dziękujemy Pani Izabeli Gawełek za przeprowadzenie tego kreatywnego warsztatu. Serdecznie dziękujemy również Pani Justynie Kaczorowskiej - Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta w Mościsku za patronat nad tym wspaniałym przedsięwzięciem.

Święta tuż tuż...

mk