Gminna Karta Dużej Rodziny głównym tematem czwartkowej sesji

2015-11-27

Gminna Karta Dużej Rodziny głównym tematem czwartkowej sesji

Informacja o realizacji Karty Dużej Rodziny w naszej gminie była tematem wiodącym XVI sesji Rady Gminy Dzierżoniów. Obrady odbyły się w czwartek 26 listopada w sali narad Urzędu Gminy.

Po otwarciu sesji i przyjęciu porządku obrad Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie Marek Hajduk wręczył przedstawicielom Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostroszowicach decyzję Komendanta Głównego PSP o włączeniu jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Gratulacje z rąk komendanta i Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego odebrali prezes OSP w Ostroszowicach Krzysztof Krupiarz oraz naczelnik OSP w Ostroszowicach Robert Rosiak.

W kolejnym punkcie obrad kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów Elżbieta Rudnicka przedstawiła radnym informację na temat realizacji Karty Dużej Rodziny w gminie Dzierżoniów.

Następnie mgr inż. architekt Rafał Schmidt z firmy R.S. STUDIO opowiedział o miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego MPZP Owiesno i MPZP Ostroszowice.

Kolejnym punktem posiedzenia była informacja na temat Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Dzierżoniów na lata 2015-2020. Prezentację na ten temat przedstawił Radosław Michałek z Referatu Inwestycji, Rozwoju i Planowania Przestrzennego.

W dalszej części obrad radni przyjęli uchwały w sprawie:

• uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego MPZP Owiesno,
  • uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego MPZP Ostroszowice,
  • uchwalenia Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Dzierżoniów na lata 2015-2020,
  • Programu współpracy gminy Dzierżoniów z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami w roku 2016,
  • zmiany do wieloletniej prognozy finansowej gminy Dzierżoniów,
  • zmian w budżecie gminy Dzierżoniów na rok 2015,
  • zmiany Uchwały Nr XV/111/15 Rady Gminy Dzierżoniów z dnia 29 października 2015r. w sprawie określenia stawek w podatku od nieruchomości,
  • uchwalenia Gminnego programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przemocy w rodzinie na lata 2016-2020,
  • zmiany Uchwały Nr XLIII/339/13 Rady Gminy Dzierżoniów z dnia 31 października 2013r. w sprawie określenia szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od odpłatności, jak również trybu ich pobierania,
  • określenia wzorów formularzy podatkowych składanych przez podmioty objęte obowiązkiem w podatku od nieruchomości.

Sesję zakończyły informacje Wójta Gminy o realizacji uchwał i wydanych zarządzeniach oraz interpelacje i zapytania radnych.

Gminna Karta Dużej Rodziny głównym tematem czwartkowej sesjiGminna Karta Dużej Rodziny głównym tematem czwartkowej sesjiGminna Karta Dużej Rodziny głównym tematem czwartkowej sesji