Konserwacja rowów melioracyjnych 2015

2015-11-18

Konserwacja rowów melioracyjnych 2015

Na początku listopada miał miejsce końcowy odbiór zadań pod nazwą: "Konserwacja rowów melioracyjnych na terenie gminy Dzierżoniów w 2015r.". Prace prowadzone były przez firmę wyłonioną w wyniku wyboru oferty cenowej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.

Projekt obejmował konserwację rowów melioracyjnych zlokalizowanych w miejscowościach Uciechów, Tuszyn i Owiesno na łącznej długości 4956mb. W ramach prowadzonych robót skarpy rowów zostały wykoszone, a dno odmulone. Ponadto wykonawca dokonał usunięcia drzew i krzewów oraz wykarczował pnie, które blokowały swobodny przepływ wody w urządzeniach i uniemożliwiały ich właściwe utrzymanie.

Całkowita wartość zadania: 60 334,80 zł.
Przedsięwzięcie udało się zrealizować dzięki otrzymanemu z budżetu Województwa Dolnośląskiego dofinansowaniu, które wyniosło: 27 258,00 zł.