2007-02-02

Walne zgromadzenie ZGPD7

Na walnym zgromadzeniu 25 stycznia Związek Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego ZGPD 7 wybrał nowe władze. Do zarządu organizacji dostał się pracownik Urzędu Gminy Dzierżoniów Tomasz Cieżak.

Zarząd ZGPD 7 jest trzyosobowy. Tomek znalazł się w nim obok prezesa, którym ponownie został wybrany Piotr Furtak oraz jego zastępcy Bolesława Stokłosy. Nowe władze związku tworzą również przewodniczący zgromadzenia, czyli burmistrz Bielawy Ryszard Dźwiniel i zastępca przewodniczącego, to jest burmistrz Niemczy Grzegorz Kosowski.

Rolę ZGPD 7 trudno przecenić, bo organizacja zrzeszająca reprezentantów gmin wchodzących w skład naszego powiatu zajmuje się szeroko pojętą gospodarką odpadami. Stworzyła między innymi koncepcję budowy Ekologicznego Centrum Odzysku w pobliżu oczyszczalni w Bielawie. Powstanie wspólnego zakładu gospodarki odpadami, z którego śmieci w formie odpowiednio przygotowanego balastu trafiałyby do Jaroszowa koło Strzegomia, a więc poza granice powiatu dzierżoniowskiego, poparły wszystkie gminy. I to już jest sukcesem, bo dotychczas samorządy nie mogły się porozumieć co do jego lokalizacji.

Na ważnym dla związku spotkaniu naszą gminę reprezentowali zastępca wójta Waldemar Jaworski oraz wiceprzewodniczący rady Tadeusz Popielarz, a także Tomasz Cieżak.