2015-11-12

Sukcesy młodych kolarzy z SP Tuszyn

4 listopada odbył się w Dzierżoniowie finał Ligi Kolarskiej BMX - MTB 2015. Była to już 14 edycja wyścigu kolarskiego organizowanego przez Klub Kolarski LKS ATOM BOXMET Dzierżoniów, Gminę Dzierżoniów, miasto Dzierżoniów, Starostwo Powiatowe i OSIR Dzierżoniów.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcyjnych nagród, które można było zdobyć zajmując pierwsze sześć miejsc. Dla startujących w 6 kategoriach zawodników i zawodniczek liczyło się jednak przede wszystkim pierwsze miejsce. Nagrodą główną w każdej kategorii był bowiem piękny rower górski.

W wyścigu w Dzierżoniowie wystartowało wielu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie, którzy przybyli z opiekunem Jarosławem Pawlaczkiem. W 4 kategoriach zajęli pierwsze miejsce.

Z rowerami do domu wrócili:

1. Daria Derewianko w kategorii dziewcząt klas I - II,
  2. Mariusz Kopka w kategorii chłopców klas I - II,
  3. Dagmara Juraszek w kategorii dziewcząt klas III - IV,
  4. Joanna Wodnicka w kategorii dziewcząt klas V - VI.

Ponadto czołowe miejsca zajęli:

• 2 miejsce Maja Kwiatek w kategorii dziewcząt klas III - IV,
  • 3 miejsce Natalia Kliś w kategorii dziewcząt klas V - VI,
  • 3 miejsce Dawid Piekarski w kategorii chłopców klas III - IV,
  • 3 miejsce Szymon Jedynak w kategorii chłopców klas V - VI,
  • 4 miejsce Malwina Kosiór w kategorii dziewcząt klas V - VI,
  • 4 miejsce Alan Lach w kategorii chłopców klas I - II,
  • 4 miejsce Jakub Radzikowski w kategorii chłopców klas III - IV.

Zwycięzcom nagrody wręczali Burmistrz Dzierżoniowa, Dariusz Kucharski i Wójt Gminy Dzierżoniów, Marek Chmielewski.

Opracował: Jarosław Pawlaczek

Sukcesy młodych kolarzy z SP TuszynSukcesy młodych kolarzy z SP TuszynSukcesy młodych kolarzy z SP Tuszyn