Gminna Rada Działalności Pożytku Publicznego powołana!

2015-11-02

Gminna Rada Działalności Pożytku Publicznego powołana!

Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski powołał Gminną Radę Działalności Pożytku Publicznego. Głównym zadaniem Rady będzie wzmocnienie współpracy pomiędzy gminą Dzierżoniów a organizacjami pozarządowymi działającymi na jej terenie.

W skład Rady weszło 8 przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie naszej gminy, a także 3 przedstawicieli Rady Gminy Dzierżoniów oraz 4 przedstawicieli Wójta Gminy Dzierżoniów.

Rada będzie pełniła funkcję organu konsultacyjnego, wspomagającego działalność trzeciego sektora. Do jej najważniejszych zadań będzie należało m.in.: opiniowanie dokumentów o charakterze strategicznym, podtrzymywanie i kreowanie lokalnej współpracy pomiędzy organizacjami pozarządowymi czy koordynacja działań społecznych w gminie.

Kadencja Rady potrwa dwa lata, a jej członkowie będą wykonywali swoje funkcje społecznie.

W załączeniu Zarządzenie Wójta Gminy Dzierżoniów w sprawie powołania Rady na kadencję 2015 - 2017.