Mieszkańcy gminy Dzierżoniów po raz kolejny laureatami konkursu "Piękna Wieś Dolnośląska"

2015-10-13

54-osobowa delegacja z gminy Dzierżoniów uczestniczyła w sobotę 10 października w VII już finale konkursu "Piękna Wieś Dolnośląska". Uroczysta gala odbyła się w tym roku w miejscowości Czaple (gmina Pielgrzymka, powiat złotoryjski), która zdobyła w tej edycji konkursu tytuł "Najpiękniejszej Wsi".

Wśród laureatów znaleźli się również mieszkańcy gminy Dzierżoniów:

• "Najpiękniejsza zagroda" otrzymali Małgorzata i Piotr Zabuscy z Ostroszowic, którzy prowadzą gospodarstwo agroturystyczne "Wyspa Koni",
  • III miejsce w kategorii "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi" otrzymali mieszkańcy Jędrzejowic za projekt "Słoneczna Przystań Jędrzejowice".

Laureaci odbierali nagrody przy głośnym aplauzie gminnej delegacji. W tym roku wyróżnionym w konkursie mieszkańcom gminy Dzierżoniów towarzyszyli lokalni liderzy z 13 sołectw oraz wójt gminy Marek Chmielewski i Jolanta Zarzeka - zastępca wójta.

Przypominamy, że w latach poprzednich mieszkańcy gminy byli już 7-krotnie nagradzani w tym prestiżowym konkursie:

• Mościsko - Najpiękniejsza Wieś Dolnośląska 2009 (I miejsce),
  • "Święto Niezapominajki" - Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi w 2009 r. (I miejsce),
  • "Placyk tanecznych uciech" w Uciechowie - Najlepszy start w odnowie wsi w 2010 r. (II miejsce),
  • "Klub Integracji Międzypokoleniowej" w Piławie Dolnej - Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi w 2012 r. (III miejsce),
  • Gospodarstwo agroturystyczne "Różane Wzgórze" Joanny i Piotra Wrońskich z Owiesna - Najpiękniejsza zagroda w 2013 r. (III miejsce),
  • Gospodarstwo agroturystyczne "Marianówek" Sylwii i Krzysztofa Ostrowskich z Dobrocina (I miejsce),
  • "Staw pod złotą rybką" w Mościsku - Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi w 2012 r. (III miejsce).

Organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego konkurs "Piękna Wieś Dolnośląska" to jeden z elementów wsparcia sołectw i gmin uczestniczących w Odnowie Wsi Dolnośląskiej. Wydarzenie to ma na celu wypromowanie najlepszych i najbardziej innowacyjnych przykładów aktywności mieszkańców z terenów wiejskich.

Tegorocznym laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!