2015-09-14

Tuszyn na Dożynkach Dolnośląskich

W niedzielę 13 września w Miliczu odbyły się Dożynki Dolnośląskie. W uroczystości wzięła udział delegacja powiatu dzierżoniowskiego reprezentowana przez sołectwo Tuszyn, które zwyciężyło w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy powiatu. Mieszkańcom Tuszyna towarzyszył Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski.

Mszę świętą dziękczynną za zebrane plony odprawił metropolita wrocławski, abp Józef Kupny. Na radosnej rolniczej biesiadzie nie mogło również zabraknąć występów ludowych artystów. Na mieszkańców czekało także wesołe miasteczko, jarmark produktów lokalnych, konkursy i animacje dla dzieci, a także wystawa zabytkowego sprzętu rolniczego. Gwiazdą wieczoru był Kamil Bednarek.

Jednym z najważniejszych punktów programu było rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec Dożynek Dolnośląskich. I miejsce zajął wieniec reprezentujący gminę Wołów.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy mieszkańcom Tuszyna za godne reprezentowanie gminy Dzierżoniów na szczeblu wojewódzkim.

Tuszyn na Dożynkach DolnośląskichTuszyn na Dożynkach DolnośląskichTuszyn na Dożynkach DolnośląskichTuszyn na Dożynkach Dolnośląskich