Wieniec z Tuszyna najpiękniejszy w powiecie

2015-09-07

Wieniec z Tuszyna najpiękniejszy w powiecie

Wieniec wykonany przez sołectwo Tuszyn zwyciężył w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy w Powiecie Dzierżoniowskim.

Wyniki konkursu ogłoszonego przez powiat przedstawił w piątek, 4 września, Wicestarosta Dzierżoniowski Marek Piorun w towarzystwie Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego oraz przewodniczącej jury konkursu Alicji Hromady, dyrektora Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego.

Wieńce wykonane przez mieszkańców naszej gminy zdominowały konkurs. Bowiem II miejsce w konkursie zajął wieniec z Uciechowa, a III ex aequo - Myśliszów, Oleszna i Piława Dolna. Laureaci otrzymali nagrody pieniężne oraz listy gratulacyjne.

Ponadto zwycięskie sołectwo uzyskało prawo do reprezentowania powiatu dzierżoniowskiego na Dożynkach Wojewódzkich, które w tym roku odbędą się 13 września w Miliczu.

Dziękujemy wszystkim sołectwom z terenu gminy Dzierżoniów za przygotowanie wieńców i trzymamy kciuki, aby wieniec z Tuszyna znalazł uznanie także w oczach członków komisji oceniającej wieńce z całego Dolnego Śląska.

Wieniec z Tuszyna najpiękniejszy w powiecieWieniec z Tuszyna najpiękniejszy w powiecieWieniec z Tuszyna najpiękniejszy w powiecieWieniec z Tuszyna najpiękniejszy w powiecie