2015-07-22

Komiksowa wystawa w bibliotece

Fundacja Lotto Milion Marzeń wraz z Biblioteką Publiczną Gminy Dzierżoniów z/s w Mościsku serdecznie zapraszają na wernisaż "Komiksowy zawrót głowy". Wystawa odbędzie się w piątek 24 lipca o godz. 17:00 w Galerii Biblioteki w Mościsku przy ul. Kolejowej 12 b.

Wernisaż będzie podsumowaniem dziecięcych spotkań z komiksem. Ta często niedoceniana nisza literacka, będąca na granicy kultury masowej i wyższej, łącząc sztukę wizualną z narracyjną, stała się niezwykle atrakcyjną formą wyrazu dla młodego odbiorcy. Wykorzystali to wolontariusze z Fundacji Lotto Milion Marzeń, dzięki którym komiks zawitał do Biblioteki w Mościsku.

Swoją przygodę z komiksem dzieci rozpoczęły pod profesjonalną opieką Szymona Teluka, ilustratora i rysownika komiksów. Jego wskazówki i cenne rady pomogły przełamać niepewność i uwolnić wyobraźnię. Uczestnicy warsztatów mogli nauczyć się m.in. jak kreować własnych fikcyjnych bohaterów i konstruować wymyślone narracje. Kolejne dni upewniały wszystkich, że warto pomagać bezinteresownie. Lista wolontariuszy wydłużała się i dzięki nim można było zrealizować wiele różnych spraw związanych z akcją.

Dodatkową atrakcją jest stworzony przez wolontariuszy w Bibliotece w Mościsku nowy dział komiksowy dla dzieci. Można tu znaleźć zarówno tytuły uznane już za kanon dzieł komiksowych, jak i kilka najnowszych efektów światowej i polskiej sztuki komiksowej.

Na piątkowym wernisażu będzie można obejrzeć wybrane prace, które powstały podczas dwóch tygodni intensywnych, lecz niezwykle inspirujących i różnorodnych zajęć. Zajrzyjcie i przekonajcie się sami jak trafne są słowa, które wypowiedział A. de Saint - Exupery: "Wspaniałe pomysły kosztują grosze. Bezcenni są ludzie, którzy je urzeczywistniają".

Komiksowa wystawa w bibliotece