Komisja oceniała sołectwa gminy Dzierżoniów

2015-07-15

Komisja oceniała sołectwa gminy Dzierżoniów

W ramach konkursu "Kreatywne Sołectwo - edycja 2015" powołana przez Wójta Gminy Dzierżoniów komisja odwiedziła w lipcu wszystkie miejscowości z terenu gminy. Tym razem oceniana była estetyka wsi.

Za zagospodarowanie oraz utrzymanie terenów publicznych na obszarze sołectwa (sale wiejskie, szkoły, przedszkola, biblioteki, remizy strażackie, kościoły, cmentarze, skwery, place zabaw itp.) oraz utrzymanie posesji prywatnych poszczególne sołectwa mogły otrzymać maksymalnie 15 punktów.

Na dalszych etapach konkursu oceniane będą m.in.: zaangażowanie sołectw w obszarze odnowy wsi czy aktywność mieszkańców na forum gminy.

Laureaci otrzymają nagrody finansowe ze środków budżetu gminy Dzierżoniów. Przeznaczą je na cele publiczne. Tym razem szansę na nagrody ma 14 sołectw - sołectwo Mościsko, jako zwycięzca ubiegłorocznej edycji, oceniane jest w tym roku poza konkursem.