2015-06-19

Gmina Dzierżoniów - Przyjazna Wieś

W dniu 17.06.2015 r. we Wrocławiu odbyła się konferencja poświęcona możliwościom wsparcia finansowego obszarów wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Podsumowano również poprzednie działania, które zostały wdrożone na obszarze województwa dolnośląskiego w ramach PROW 2007-2013.

W trakcie konferencji nagrodzono także laureatów poprzednich konkursów, tj. "Przyjazna Wieś" i "Rysuję PROW 2007-2013 IV Edycja".

Wśród laureatów znalazła się gmina Dzierżoniów, która została uhonorowana nagrodą "Przyjazna Wieś" w kategorii infrastruktura techniczna. Gminę nagrodzono za zadanie "Budowa lamp solarnych na terenie gminy Dzierżoniów". Nagrodą był czek w wysokości 5000 zł, który z rąk Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Ewy Mańkowskiej i Dyrektora Wydziału Obszarów Wiejskich Pawła Czyszczonia odebrali Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski wraz z Małgorzatą Kaniowską z Referatu Inwestycji, Rozwoju i Planowania Przestrzennego.

Gmina Dzierżoniów - Przyjazna WieśGmina Dzierżoniów - Przyjazna WieśGmina Dzierżoniów - Przyjazna Wieś