Obchody Dnia Strażaka w Dzierżoniowie

2015-06-01

Obchody Dnia Strażaka w Dzierżoniowie

W piątek 29 maja na dzierżoniowskim rynku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Uroczystość została przeprowadzona zgodnie z ceremoniałem pożarniczym w obecności przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, zaproszonych gości oraz pocztów sztandarowych jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu dzierżoniowskiego.

Tegoroczne obchody strażackiego święta uświetniła również swoim występem Miejska Orkiestra Dęta.

Tego typu uroczystości są okazją do uhonorowania i docenienia pracy strażaków, przyznania im odznaczeń, nagród i awansów służbowych. W tym roku w gronie odznaczonych znaleźli się również druhowie z naszej gminy. Złotym medalem "Za Zasługi Dla Pożarnictwa" zostali uhonorowani druhowie: Wacław Garbowski, Robert Rosiak i Piotr Sokoły.

Tegoroczny apel z okazji Dnia Strażaka był również okazją do uroczystego przekazania dzierżoniowskim zawodowym strażakom tak długo oczekiwanej, nowoczesnej, fabrycznie nowej 42-metrowej drabiny Iveco Magirus. Zastąpi ona wysłużony, niemal 30-letni pojazd tego typu.

Owocem bardzo dobrze układającej się współpracy pomiędzy Komendą Powiatową PSP w Dzierżoniowie a gminą Dzierżoniów było przekazanie - z zasobów tut. jednostki PSP - lekkiego samochodu gaśniczego Iveco Turbo Daily dla potrzeb Ochotniczej Straży Pożarnej w Roztoczniku.

Pozyskany przez druhów z Roztocznika pojazd zastąpi użytkowany dotychczas w tej jednostce mocno już wyeksploatowany i awaryjny samochód marki Jelcz. Wyposażenie strażaków ochotników w niniejszy sprzęt znacząco wpłynie na podniesie ogólnego poziomu bezpieczeństwa mieszkańców gminy Dzierżoniów.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości strażacy zaprosili uczestników na posiłek.