Książnica z tytułem Supersołectwa!

2015-06-01

Książnica z tytułem Supersołectwa!

Wspólna zabawa, zacięta rywalizacja i wiele atrakcyjnych nagród - VIII Gminne Zmagania Sołectw już po raz kolejny wzbudziły wśród mieszkańców gminy Dzierżoniów ogromne emocje.

W sobotę 30 maja na orliku w Piławie Dolnej o tytuł "Supersołectwa" walczyli przedstawiciele trzynastu miejscowości. Tym razem motywem przewodnim imprezy były owoce i warzywa. Do rywalizacji stanęły sołectwa: Dobrocin, Jędrzejowice, Jodłownik, Kiełczyn, Książnica, Mościsko, Myśliszów, Nowizna, Owiesno, Ostroszowice, Piława Dolna, Tuszyn i Uciechów. Swoją obecnością zaszczycili nas również: Teresa Świło - Poseł na Sejm RP oraz Paweł Czyszczoń - dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Reprezentacje sołectw zmierzyły się w kilku konkurencjach sportowych, takich jak skok w dal z ogórkiem, slalom z bananem na głowie, rzut cebulą do celu czy bieg z taczką i ziemniakami. Każde sołectwo miało również za zadanie przygotowanie oryginalnego stroju farmera oraz wyjątkowej sałatki owocowo-warzywnej.

Największe emocje wzbudziła jednak konkurencja zorganizowana przez jednego z naszych partnerów - Centrum TMT, autoryzowanego dealera marki Skoda i Opel. Zadaniem uczestników było jak najdalsze przeciągnięcie samochodu w ciągu 10 sekund. Nagrodą było zatankowane do pełna auto, które zwycięskie sołectwo będzie mogło wykorzystać w jeden z wybranych weekendów. W tej emocjonującej konkurencji najlepszy okazał się przedstawiciel sołectwa Kiełczyn.

Centrum TMT przygotowało również loterię fantową, w której mogli wziąć udział wszyscy uczestnicy imprezy.

Po zaciętej rywalizacji I miejsce w klasyfikacji ogólnej "Zmagań", tytuł "Supersołectwa" i puchar przechodni "Złote Widły" oraz nagrodę główną ufundowaną przez gminę Dzierżoniów i Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie otrzymało sołectwo Książnica, które w "Zmaganiach" uczestniczyło po raz pierwszy.

Dzięki partnerom i ufundowanym przez nich nagrodom nikt nie opuścił imprezy z pustymi rękami. Wszystkie sołectwa wzięły udział w dwuetapowym losowaniu nagród. Emocji było wiele - wartość prezentów wyniosła bowiem ponad 11 000 zł. Jeszcze raz chcemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, firmom i instytucjom, które nas wsparły.

Należą do nich:

• SIKOR SERWIS
  • PPUH "Miś" Grzegorz Kościak
  • Powszechny Zakład Ubezpieczeń oddział w Dzierżoniowie

Wszystkim sołtysom, radom sołeckim i mieszkańcom gminy dziękujemy za aktywność, wolę walki i wiele pozytywnych emocji. Liczymy, że w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze większym gronie.

Pragniemy również podziękować wszystkim tym, którzy pomogli w organizacji tego wydarzenia.

Książnica z tytułem Supersołectwa!Książnica z tytułem Supersołectwa!Książnica z tytułem Supersołectwa!Książnica z tytułem Supersołectwa!Książnica z tytułem Supersołectwa!Książnica z tytułem Supersołectwa!Książnica z tytułem Supersołectwa!Książnica z tytułem Supersołectwa!Książnica z tytułem Supersołectwa!Książnica z tytułem Supersołectwa!Książnica z tytułem Supersołectwa!Książnica z tytułem Supersołectwa!Książnica z tytułem Supersołectwa!Książnica z tytułem Supersołectwa!Książnica z tytułem Supersołectwa!Książnica z tytułem Supersołectwa!