2015-06-01

XI Gminny Konkurs Ekologiczny - "Moda na ekologię"

Już po raz jedenasty Urząd Gminy Dzierżoniów zorganizował konkurs ekologiczny dla uczniów ze szkół z terenu gminy. Celem konkursu było promowanie idei dbałości o środowisko naturalne wśród dzieci poprzez kształtowanie postaw proekologicznych i nawyków segregowania odpadów.

Tegoroczny konkurs przebiegał pod hasłem "Moda na ekologię". Przedmiotem konkursu było zaprojektowanie i wykonanie stroju ekologicznego oraz samodzielne zaprezentowanie go podczas pokazu mody. Stroje miały być wykonane z surowców wtórnych, odpadów przeznaczonych do recyklingu i innych naturalnych materiałów.

Finał konkursu odbył się w dniu 29.05.2015 r. w Szkole Podstawowej w Tuszynie. W ramach konkursu zostały wykonane i zaprezentowane 24 stroje. Uczestnicy konkursu swoją wyobraźnią i kreatywnością zaskoczyli jury, które miało nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców. Szczególną uwagę jury zwróciły także opisy strojów, które były odczytywane podczas ich prezentacji. Luz, poczucie humoru, wyszukany dowcip i zarazem pełny profesjonalizm modeli i modelek zasługuje na duże uznanie.

• I miejsce zajęła Sabina Nowak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej,
  • II miejsce zajęła Marta Wszół z Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie,
  • III miejsce zajęła Kamila Gajda z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach.

Komisja konkursowa przyznała również dwa wyróżnienia: Weronice Fior ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie oraz Martynie Mudy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku.

Szczególne podziękowania należą się opiekunom uczniów, nauczycielom, pod kierunkiem których powstały stroje oraz rodzicom, za osobisty wkład i zaangażowanie.

Serdeczne podziękowania składamy również nauczycielom i Pani dyrektor ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie - gospodarzom tegorocznego konkursu.