Prace rekultywacyjne na składowisku odpadów komunalnych Byszó

2015-05-20

Prace rekultywacyjne na składowisku odpadów komunalnych Byszów- Gilów

Składowisko odpadów komunalnych Byszów-Gilów zamknięte od 2013r. jest już rekultywowane. Postęp prac rekultywacyjnych został sprawdzony w dniu 18.05.2015r. przez Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Niemcza Grzegorza Kosowskiego w obecności przedstawicieli Zakładu Usług Komunalnych, który jest użytkownikiem nieruchomości.

Obecnie realizowany jest pierwszy etap prac rekultywacyjnych: na górnej części terenu składowiska zostały zmontowane repery oraz punkty odniesienia wysokości czaszy terenu. Część terenu została wyrównana i przygotowana pod ostatnią warstwę przeznaczoną do rekultywacji. Składowisko na bieżąco jest mechanicznie zgęszczane oraz monitorowany jest stopień osiadania terenu.