III święto organizacji pozarządowych

2015-05-19

III święto organizacji pozarządowych

Za nami III Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych "NGO - to jest to!". W niedzielę 17 maja na terenie dzierżoniowskiego OSiR-u spotkali się przedstawiciele niemal 50 lokalnych organizacji i stowarzyszeń zajmujących się m.in. edukacją, kulturą i sportem. Organizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie.

Swoją działalność i osiągnięcia zaprezentowały także organizacje z terenu gminy Dzierżoniów - stowarzyszenia: "Razem Dla Wsi" z Owiesna i "Uciechów - Moja Wieś" oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Ostroszowic. Przedstawicielom gminnych organizacji towarzyszyła Jolanta Zarzeka, Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów.

Na przybyłych mieszkańców czekały liczne atrakcje, takie jak maraton ZUMBY, kiermasz wyrobów kulinarnych czy pokaz modeli aut zdalnie sterowanych. Uczestnicy mogli również kupić wyroby artystyczne, zmierzyć ciśnienie krwi i poziom cukru.

Jednym z partnerów wydarzenia była gmina Dzierżoniów.