2015-05-12

Majowa narada sołtysów

We wtorek 12 maja w Sali Narad Urzędu Gminy Dzierżoniów odbyła się comiesięczna narada sołtysów z terenu naszej gminy. W spotkaniu uczestniczyli także wójt Marek Chmielewski, jego zastępca Jolanta Zarzeka oraz Beata Listwan ze Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich.

Najważniejszymi kwestiami, jakie poruszano w czasie narady były: powszechna akcja sterylizacji zwierząt domowych, roboty publiczne w roku 2015, a także przygotowania do imprezy gminnej pn. "Zmagania Sołectw", która odbędzie się 30 maja w Piławie Dolnej.

Kolejnym istotnym punktem obrad były "sprawy różne". W tej części sołtysi dyskutowali m.in. o zmianie przepisów dotyczących szczepienia psów, obowiązku posiadania skrzynek pocztowych czy o zmianach w regulaminie konkursu "Kreatywne Sołectwo - edycja 2015".

Majowa narada sołtysówMajowa narada sołtysówMajowa narada sołtysów