2007-02-02

Szkolenie dla samorządowców

Radni gminy Dzierżoniów 22 stycznia 2007 roku przeszli szkolenie dla samorządowców w Sali Rycerskiej ratusza.

Nowi reprezentanci mieszkańców w Radzie Gminy Dzierżoniów z entuzjazmem przyjęli wiadomość o szkoleniu prowadzonym przez dr Jerzego Korczaka z Uniwersytetu Wrocławskiego, specjalisty od przepisów prawa samorządu terytorialnego. Choć spotkanie w dzierżoniowskim urzędzie miejskim potrwało kilka godzin, czas na nim mijał niepostrzeżenie, bo tematy poruszane przez naukowca dotyczyły spraw ważnych dla pracy rady. Jej członkowie poznali swoje prawa i obowiązki, a także prawne i finansowe aspekty funkcjonowania lokalnego samorządu. Sześciu radnych naszej gminy wyszło zadowolonych z Sali Rycerskiej. Zdobyli fachową wiedzę, której pragnęli. Kolejni zapowiedzieli swój udział w podobnym szkoleniu w przyszłości.