2015-05-04

Jak ryby w wodzie

W poniedziałek 27 kwietnia 2015r. na pływalni "AQUARIUS" odbyły się Otwarte Zawody Pływackie Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów oraz Otwarte Zawody Pływackie Szkół Gimnazjalnych o Puchar Wójta Gminy Stoszowice.

Organizatorami zawodów były: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku, Zespół Szkół Publicznych w Grodziszczu 4, gmina Dzierżoniów, gmina Stoszowice oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie.

Celem imprezy było doskonalenie umiejętności pływackich, promowanie zasad bezpiecznego pływania oraz popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży.

Puchar ufundowany przez Wójta Gminy Dzierżoniów za I miejsce w punktacji drużynowej otrzymała Szkoła Podstawowa nr 5 w Dzierżoniowie. Wśród gimnazjalistów najlepsi okazali się uczniowie Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie.

Na zakończenie zawodów odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców konkurencji indywidualnych i sztafet. Wręczenia pamiątkowych medali i dyplomów za miejsca I-III dokonali Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski oraz dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku Dorota Furtak. Gimnazjalistom nagrody wręczali Wójt Gminy Stoszowice Paweł Gancarz i dyrektor ZSP w Grodziszczu Ewa Tymcio.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy ukończenia zawodów i zapraszamy za rok!

W załączniku szczegółowe wyniki zawodów.

Jak ryby w wodzieJak ryby w wodzieJak ryby w wodzieJak ryby w wodzieJak ryby w wodzieJak ryby w wodzie